Quantcast
Channel: babushka – Babushka blog
Viewing all articles
Browse latest Browse all 261

Types and uses of clay for face masks

$
0
0

Ukoliko patite od masne kože, proširenih i začepljenih pora, akni i mitesera, onda vjerojatno dosad već znate da su glinene maske neprocjenjiva stvar u njezi kože ukoliko se koriste na ispravan način. Nažalost, brojne maske dostupne na našem tržištu obiluju sastojcima koji su u njezi osjetljive i upaljene kože više štetni nego korisni (mirisi, konzervansi, bojila i razni dodatci koji ‘uljepšavaju formulu’ no ne i vašu kožu) te vam stoga predlažem da se sami upustite u izradu glinenih maski za njegu lica jer to stvarno nije znanstvena fantastika. Danas vam predstavljam različite tipove gline koje možete koristiti u njezi lica.

Najčešći tip glinene komponente koji se gotovo uvijek koristi u maskama je bentonit. Ovo je sjajna vrsta gline za masnu kožu jer ima sjajna upijajuća svojstva, a kad je pomiješate s vodom, s lakoćom izvlači nečistoće na površinu kože. Odlična je za sva stanja kože uzrokovana bakterijama (npr. akne), ali i za njegu osoba s psorijazom i ekcemima (ovisno kako se miješa s uljima i potrebno je izbjegavati određena iritirajuća eterična ulja).

Fullerova zemlja se, osim u maskama, koristi i kao pijesak za mace i kao upijajuće sredstvo za prolivena goriva u prometu (hahaha), no ne brinite, premda zvuči grozno – ne radi se o štetnoj već posve prirodnoj tvari koja ima odličan efekt na izrazito masnu kožu, a pomaže i s hiperpigmentacijama jer ima lagano izbjeljujući efekt na koži. Odlično potiče cirkulaciju, baš kao i klasična francuska zelena glina.

DSC00510

Francuska zelena glina nikada, ali nikada ne smije biti bljedunjava niti sivkasta već uvijek intenzivno zelena jer nam ta boja govori da je u njoj raspadnuto dovoljno biljnog materijala i željeznog oksida, odnosno da je kvalitetna. Kao i druge vrste gline, sjajno apsorbira masnoću, a osjetljivi je tipovi kože ponekad ne mogu podnijeti baš najbolje jer izaziva jaki mikrocirkulatorni efekt u koži pa može izazvati prolazno crvenilo.

Kaolin dolazi u raznim varijantama. Može biti bijeli, žuti, crveni i ružičasti od čega je bijeli najblaži te ga mogu koristiti čak i suhi tipovi kože, žuti ima nešto više upijajuća svojstva, a crvena glina najviše. Ružičasta je, pogodili ste, miks bijele i crvene, te je idealna za kombiniranu osjetljivu kožu kojoj treba tek laaaaagano upijanje masnoće i diskretna eksfolijacija.

DSC00483

Rhassoul glina iz Maroka je možda čak moja najdraža glina jer ju možete koristiti za njegu kože i kose, i luđački je bogata mineralima, te po mojem iskustvu gotovo nije nimalo isušujuća. Ovu glinu naprosto obožavam te vjerujem da ću je nastaviti kupovati i dalje, a ukoliko vas zanima kako izrađujem masku koristeći BiOrijent rhassoul glinu s ekstraktom eukaliptusa te ulje crnog kima istoga brenda, svakako pogledajte i video na mojem Youtube kanalu.

DSC00502

Viewing all articles
Browse latest Browse all 261

Trending Articles