Quantcast
Channel: babushka – Babushka blog
Viewing all articles
Browse latest Browse all 261

Drugstore baby creams: quick rundown

$
0
0

Zadnjih tjedana bacila sam se na istraživanje tržišta baby krema. Ne, ne čekam bebu, nego moje lice jako voli kreme za bebe. :) Dok kreme “za velike” često sadrže iritanse poput sintetskih mirisa, eteričnih ulja, konzervanse u velikim količinama i slično, kreme za bebe i djecu su najčešće dosta bezopasne i u sebi imaju sigurne sintetske sirovine kao i neiritativna bazna ulja i maslace. I premda ove kreme nisu najjače po pitanju antioksidansa, to ne znači da nemaju nikakvu antioksidativnu funkciju – dapače, većina njih u sebi ima neku razinu sastojaka sa antioksidativnim djelovanjem (najčešće vitamin E). Uistinu, začudili biste se koliko skupih “anti-age” krema koje na deklaraciji ponosno ističu natpis “sa vitaminom E” zapravo nema bolji, već gori sastav (i manji antioksidativni učinak) od obične baby kreme po 12 kuna. Ne mogu se odlučiti je li to smiješno ili tužno, ali recimo da je tužno jer većina ljudi ne zna prepoznati kad ih se obmanjuje. :)

Prva krema koju ćemo prokomentirati je Burt’s Bees Baby Bee Nourishing Lotion (bez mirisa). Iako na losionu piše da je bez mirisa – fragrance free – to samo znači da u sebi nema komponentu sintetskog mirisa dok sadrži druge mirisne komponente poput eteričnog ulja ružmarina. Mene eterična ulja u proizvodima za tijelo ne smetaju, no zamislite da imate bebu s ekcemima i dermatitisima kojoj konstantno pogoršavate stanje s kožom samo zato što ne kužite da ovaj losion nije u potpunosti bez iritansa. Loše, loše. That being said, ovaj losion stvarno smrdi kao kuga. Zamišljam da sam beba i da me netko maže s ovim… Stvarno bih se rasplakala od muke. :D Inače nije loš, dosta je “tanak” po teksturi, ali uljast pa adekvatno hrani kožu bez ostavljanja masnog filma, ali smrad je nepodnošljiv i zato moram reći da ovu kupnju ne bih ponovila. Inače, kupila sam ga na Vitacostu jednom prilikom kad su nekim ludim slučajem shippali Burt’s Bees u Kroejšu, ali sad više ne šalju tako da peh. Mislim, i nije neki obzirom da ovaj losion zapravo čini da se po tuširanju ponovno osjećam kao da sam se valjala u svinjcu. Cijena ovdje mu je… pa sigurno duplo viša nego na Vitacostu, kao i sve ostale stvari. Žalosti prevelika.

afrodita

Druga krema na listi baby krema koja me nije jaaaaaako impresionirala je Afroditina Vlažilna krema za klince s ekstraktom nevena i shea maslacem. Ja recimo nisam jako veliki suhokožac, no nakon ove kreme me faca prvih par minuta zateže kao da sam se namazala bjelanjkom. Pritom ne štedim na kremi; ona jednostavno NIJE hranjiva. Eh, tko mi kriv kad hoću hidratantnu kremu podvesti pod hranjivu, je li tako? No, ona opet nije ni previše hidratantna. E sad sam već zbunjena: dakle, namijenjena je za klince sa suhom kožom, ali nije ni jako hidratantna ni hranjiva, i još je podosta naparfumirana? Eh, Afrodito moja, nisam sigurna što je pjesnik htio reći. No, s druge strane, ova krema mi zapravo uopće nije loša kao blaga njega za toplije dane kad se pojačano mastim. Čak mi ni miris u njoj ne smeta, nikakve negativne reakcije na nju nisam imala i još je fino sjela ispod pudera za novu godinu. Sve u svemu, ako ste ponosni vlasnik masne kože i bojite se baby krema jer su uglavnom masne i teške, probajte Afroditu. Cijena: 20 – 22 kune za 75 ml.

baby

BeautyBaby je opskurni Mullerov brend o kojem na netu nema nikakvih informacija pa ćete mi morati jednostavno vjerovati na riječ. Sad kad sam to rekla, šokirat ću vas činjenicom da sam namjenu našla čak i ovoj Wundschutz kremi za pelenski osip i iritiranu kožu. Zašto staviti kremu za pelenski osip na lice, pitate se? A zašto ne? Krema za pelenski osip nije ništa drugo nego krema s visokim udjelom hranjivih tvari koje repariraju kožu, ne iritiraju kožu – i na kraju – zacijeljuju kožu. Ovakve kreme mogu imati čak do 40% cinkovog oksida u sebi i u tom smislu su UŽASNO guste, kreč bijele i teško razmazive. Ovakva krema nije takva nemoguća krema, totalno je manje bijela i krečasta od mnogih krema s faktorom koje sam svojedobno koristila. Šteta, ne piše udio cinkovog oksida, ali obzirom na poziciju i efekt na licu, mislim da ga nema više od 10ak posto.

Moja koža je inače prilično osjetljiva i nikakva, i konstantno graniči s nekakvim kuperoznim promjenama što znači da sam u 90% vremena bar malo crvena i flekasta od popucalih kapilara, i naravno da se to pogoršava s luđačkim vremenskim uvjetima. Sjećate se kako je bilo hladno na Staru godinu? Well… ja sam išla do frizerke u jutro, i vjetar me tako propuhao da sam do navečer bila crvena u licu kao da me netko dobro ispljuskao. NIŠTA ne smiruje iziritiranu kožu kao kombinacija dobrih, neiritativnih emolijensa i cinkovog oksida, i tu upada ova krema koja mi je spas u ovim situacijama. Nažalost, cink je i blago isušujuć pa je oprezno koristim, uvijek poviše hidratantnog seruma i ne prečesto. I još jedna stvar – cink štiti od sunca i fotostarenja, a djeluje i povoljno na prištiće. Just sayin’. Cijena: 12 kuna (Muller).

mustela

Sve što sam rekla za BeautyBaby, ne stoji za Mustelinu cold kremu. Točno se vidi da iza Mustele stoji dobar marketing, i da Francuzi znaju da se krema ne treba svidjeti bebi nego mami. Zato ova krema miriši kao nešto što bi mama voljela – ona mama koja ne zna da time nanosi potencijalnu štetu bebinoj koži. Ja se ovoj kremi ne smijem ni približiti, naparfumirana je toliko da izaziva instantnu glavobolju. Osim toga, kremu čine dobri, no vrlo jednostavni i jeftini sastojci poput shea maslaca, kokosovog ulja i pčelinjeg voska zbog čega moram izraziti zgražanje nad činjenicom da ovih 40 ml košta oko 97 kuna. Preskočiti.

DSC03511 copy


Viewing all articles
Browse latest Browse all 261

Trending Articles